fbpx
Kožní problémy

Dermokosmetika zná odpovědi na všechny běžné nedokonalosti pleti a dokáže si s nimi hravě poradit. Důležité je svěřit se do rukou odborníků a nepouštět se do zbytečných experimentů. Pánská kosmetika zaměřená na nejběžnější nedokonalosti mužské pleti.

Na problematickou pleť se úzce specializuji. Chcete-li se svěřit do mé péče, pokračujte zde.

ČERNÉ TEČKY

ČERNÉ TEČKY: Jedná se o fyzilogický jev, kdy maz vycházející z pórů mastnějších typů pleti na vzduchu oxiduje do tmavé barvy a opticky zvýrazňuje póry. Tento projev nazýváme otevřené komedony a při pravidelné domácí a salónní péči jej lze minimalizovat. Věděli jste, že „mačkání“ pórů patří k zlozvykům stejně, jako okusování nehtů?

AKNÉ

AKNÉ: V tomto případě komedonární akné, potká v průběhu života většinu z nás. Pravidelnou domácí a salónní péčí lze tento častý problém potlačit či dokonce zcela odstranit. Vznik akné má celou řadu příčin, proto je důležité se co nejdříve svěřit do péče odborníka, který provede diagnostiku a nastaví vhodnou domácí péči. Na akné se úzce specializuji.

rosacea

ROSACEA: Rosacea je jednou z nejčastějších kožních nedokonalostí či onemocnění. Před tím, než se rosacea rozvine, rozpozná odborník varovné příznaky (kuperóza). Rosacea  mužům ubírá na atraktivitě nejčastěji. Na rosaceu se úzce specializuji a svým zákazníkům vytvářím speciální rutinní péči na míru tak, aby jejich žilky zůstaly klidné do požehnaného věku.

komedony

KOMEDONY: Komedony neboli černé a bílé tečky se vyskytují různě po celé tváři. Důvodem jejich vzniku je zanesení mazových žláz a hyperaktivní keratinocyty. Vymačkávání komedonů doma se nedoporučuje kvůli infekci a dalšímu rozšíření pórů. Tvorbě komedomů lze předcházet čištěním pleti i kosmetikou obsahující speciální složky.

DEHYDRATACE

DEHYDRATACE: Dehydratace pleti, nadměrná tvorba vrásek a ztráta kožního turgoru je u mužů velmi běžný jev. Správnou domácí a salónní péčí lze navrátit pleti pružnost, pevnost a výrazně zlepšit její vzhled. Nikoli drahé krémy a séra, ale správná domácí rutina zamezí zbytečnému úniku vody z kůže. Na mokrém listu papíru sklad nevytvoříte…

milia pod očima

MILIA: Jedná se o fyziologický jev, který bývá častý u dětí, nevyhábá se však ani dospělým. Jedná se o běžný jev, neškodný estetický problém, který vzniká ucpáním vývodu potních žláz. Vhodná domácí rutina a salónní péče tento stav jednoduše vyřeší. A ne vždy je nutné milia vypichovat. Existuje řada postupů, které dokáží vzniku mílií zamezit.

FOLIKULITIDA

FOLIKULITIDA: Jedná se o zánětlivé onemocnění způsobené stafylokoky, enteroky a jinými bakteriemi, ke kterým je pleť přecitlivělá. Při pomnožení reaguje hojným zánětem. Nejedná se o běžné akné, ale o zánět vlasového folikulu. Je nutná pečlivá domácí péče zahrnující ​používání lékařem předepaných mastí, dezinfekci, čištění. Vyřešit folikulitidu je komplikované, nutná je spolupráce s dermatologem a plné nasazení ze strany klienta. 

seborea

SEBOREA: Seboroická dermatitida (dermatitis seborrhoica) je poměrně časté kožní onemocnění s nadměrnou produkcí kožního mazu (latinsky sebum). Jedná se o neinfekční onemocnění s chronickým a recidivujícím průběhem. Projevy na kůži lze zvládnout vhodnou salónní a domácí péčí, důležité je pochopit podstatu onemocnění a svěřit se do odborné péče. Seboreu řeším velmi často.

matná pleť

ROZŠÍŘENÉ PÓRY: Jedná se o fyziologický stav, který může být zhoršen nevhodnou péčí o pleť, vymačkáváním „pupínků“ a zanedbáním domácí rutiny. Speciální složky kosmetiky nazývané adstringencia jsou schopny póry stáhnou a opticky zmenšit. V některých případech lze použít retinoidy, které jsou schopny póry změlčit. Možností je také invazivní laserový resurfacing či chemický peeling.

nečistá pleť

MASTNÁ PLEŤ: Mastný typ pleti je spojen s vyšší produkcí séba, problémem mohou být zvláště u mladých tzv. uzavřené komedony a následné akné. Dnes již dokážeme pravidelnou domácí a salónní péčí produkci mazu výrazně eliminovat či zcela potlačit. Mastná pleť vyžaduje pravidelné a specifické čištění.

periorální dermatitida

PERIORÁLNÍ DERMATITIDA: Velmi komplikovaný kožní problém, který nebyl dodnes spolehlivě objasněn. Správnou domácí a salónní péčí lze problém redukovat, avšak jedná se o běh na dlouhou trať, při kterém se bez odborného vedení neobjedete.  Nutná je spolupráce s dermatologem a 100% nasazení ze strany kleinta. 

kruhy pod očima

VAKY A KRUHY POD OČIMA: Velmi častý problém, kterým mohou trpět i velmi mladí lidé. Genetické predispozice jsou nám dány, na ty funguje pouze plastická chirurgie. Správnou domácí a salónní péčí o oční okolí lze projevy unavených očí potlačit. Pokud vás trápí kruhy pod očima, zmražte je! Efektivnější řešení není. Snad jen SKIN BOOSTER

HYPERPIGMENTACE A MELASMA

HYPERPIGMENTACE: Velmi častý problém, který významně ubírá na atraktivitě. Odstanit již zbytečně vzniklé hyperpigmentace bývá běh na dlouhou trať, řada mužů tento boj vzdá. Důležité je začít řešit již první projevy hyperpigmentací včas, zavést účinná preventivní a nápravná opatření a získat informace o svém fototypu. V tomto ohledu je spolupráce s odborníkem nutností. Již vzniklé skvrny lze úspěšně řešit kúrou chemického peelingu, který je součástí balíčku SKIN RECOVERING

rozšířené žilky na nose u muže

ROZŠÍŘENÉ ŽILKY: Odborně nazýváme tento problém teleangiektázie. Je zde nutná prevence rozvoji nových projevů. Správnou domácí a salónní péčí lze rozšířené žilky vyřešit a zejména zredukovat iritační faktory pro rozvoj nových. K nejběžnějším úkonům, které dokaží rozšířené cévky odstranit je elektrokauterizace (provádíme), speciální laser nebo nástřik speciálního barviva.

BARIEROVÉ FUNKCE

NARUŠENÍ KOŽNÍ BARIERY: Poruchy kožní bariéry vznikají na podkladě iritačních faktorů, kterých může být celá řada, od nesprávnÉ kosmetiky po agresivní rutinu. Nejčastěji se jedná o kožní onemocnění či nesprávnou domácí péči. Odborník tyto varovné signály rozpozná, pleť zklidní a navrhne postupy k obnově a posílení kožní bariéry. Pleť se pak postupně zlepší a získá zdravý vzhled.

úprava obočí

PROBLEMATICKÉ OBOČÍ: Obočí mužů je specifické (srůsty, víry, přerůstání chloupků, zhrubnutí struktury atd.). Běžné techniky epilace u mužů nefungují a často končí nepřirozeným „umělým“ vzhledem. V průběhu své praxe jsem vyvinul speciální systém úpravy obočí, který zanechává přirozený a upravený, nikoli umělý dojem.

CHLUPY V NOSE

NOSNÍ CHLOUPKY: Pokud chce muž působit pro okolí atraktivně, upraveně a „čistě“, nejsou přerůstající chloupky vítány. Chloupky je možné pravidelně zastřihovat, nebo až na měsíc epilovat. Epilace se provádí pouze v okraji nosu a viditelných chloupků. Chloupky umístěné mimo zorné pole zásadně nechávám pro jejich ochrannou funkci.

rosacea

KVĚTÁKOVÝ NOS: Rynophyma, neboli květákový nos významně souvisí s rozšířenými žilkami v oblasti tváře a nosu. O tom, zda máte predispozice k rozvoji tohoto onemocnění vás informuje váš specialista péče o pleť a stanoví kroky, které v drtivé většině případů rozvoji tohoto problému zcela zamezí. Onemocnění se vyvíjí plíživě roky.

Pánská kosmetika Praha - paní Taťána Ševčíková

Potřebujete radu?

Pokud vám můžeme s čímkoli pomoci, neváhejte nás kontaktovat.

Přejít nahoru