fbpx

Honza

Více, než dekádu se věnuji estetické medicíně a péči o pleť….

Vystudoval jsem lesní inženýrství, v průběhu studia jsem pracoval v marketingu, po studiu jsem pak řídil týmy marketingových specialistů. Ale to není podstatné. Psal se rok 2010, táhlo mi na třicet. V té době jsem měl jakousi přirozenou potřebu začít „se sebou něco dělat“, a tak jsem začal pátrat po možnostech. Věděl jsem, že klíčem k úspěchu je správná péče o pleť. Mým vzorem byl Steven Tyler z Aerosmith, který v jednom z rozhovorů zmínil, že má velmi důmyslně propracovanou domácí rutinu péče o pleť. A jelikož jsem se do problematiky ponořil opravdu intenzivně, zrodil se můj nový koníček.

Téhož roku jsem přemluvil mámu (která je dnes už emeritní celebritou v oboru neinvazivních korekcí postavy), aby nechala svojí práce a šla pracovat pro mě. V roce 2010 jsem založil Studio KAMASLIM zaměřené na neinvazivní korekce postavy a vzal si na starosti mužskou klientelu. V roce 2013 jsme se díky naší tvrdé práci a zapálení rozrostli a ze studia se stala klinika KAMASlim & Young Clinic s.r.o., zaměřená nejenom na tělo, ale i na pleť. Tehdy jsem už věděl o možnostech péče o tělo a tvář téměř všechno. Většina skvělých technologií byla dostupná naneštěstí pouze v zahraničí. Nenechal jsem se odradit a místo bytu, na který jsem šetřil, jsem začal tyto technologie postupně nakupovat. S řadou z nich jsme v ČR začínali mezi prvními. Co se týká kosmetiky, tak pánskou kosmetiku tehdy prováděly kosmetičky pouze okrajově. Postupy neměly mužské pleti přizpůsobené a na ošetření jste musel být např. oholen, masírovaly vám dekolt, nanášely velmi mastné typy masek pro menopauzální pleť, protože jinou neměly atd. Mastný pocit na ještě mladé pokožce jsem nesnesl. 

O pár let později jsem na dovolené objevil malý barber shop, ve kterém se ale nestříhalo, ale Turek zde dělal vyloženě pánskou kosmetiku. Zašel jsem si tam. Postup ošetření se vůbec nedal srovnat s tím u nás. Jak s ošetřením, tak i s výsledkem jsem byl naprosto spokojený. Upravil mi obočí, vytrhl chloupky z nosu, z pleti jsem měl pocit, že je opravdu čistá, nikoli přemaštěná, dobře jsme pokecali. Samozřejmě turecké standardy aboslutně neodpovídaly tomu, jak bych si ošetření představoval tady, ale byl jsem rád i za to. Po návratu jsem se snažil najít stejný typ ošetření u nás, avšak bez úspěchu. Tehdy jsem neuvažoval o tom, že by kosmetiku mohl dělat chlap. Byl by o to zájem? Jak bych se cítil? Co by na to řekli ostatní? Nakonec jsem se rozhodl, že mi to bude jedno, začal jsem s kurzem, navázal spolupráci s několika kosmetičkami pod jejichž dohledem jsem pracoval, moji mentorkou v klasické kosmetice byla moje drahá sestra, která mě zásobovala tipy z Německa, kde žila a kde si chlap zajde na kosmetiku běžně. Chodil jsem na  doplňková školení týkající se přístrojů, které jsme nakupovali a zjistil jsem, že mě ty dámy kosmetičky, se kterými jsem se tam potkával, nakonec začaly brát jako sobě rovného. Najednou jsem byl kosmetička.

Postupně jsem absolvoval také řadu navazujících kurzů (včetně certifikačních kurzů, jako mezoterapie, lékařské peelingy, problematika retinoidů a další), doplnil jsem si úplné střední kosmetické vzdělání a složil profesní zkoušku. A tak jsem v roce 2017 založil Pánský Salonek. Byl jsem v šoku, protože jsem si myslel, že týdně ošetřím dva / tři lidi. Bylo jich mnohem víc, noví stále přibývali. Nejprve jsem ošetřoval zejména cizince, protože ti byli na pánskou kosmetiku ze své vlasti zvyklí, postupně se odhodlávali i Češi. S většinou z nich se v salonku potkávám pravidelně. Píše se rok 2023, pánská kosmetika už není sprosté slovo, začínám registrovat další muže, kteří se kosmetice věnují, obrací se na mě řada kosmetiček a výrobců pánských přípravků s prosbami o radu a já věřím, že k posunu směrem do světa už nám chybí jen slepičí krok.

Na jaře 2023 jsem se rozhodl odejít do Prahy, kde se se mnou můžete setkat v mém novém Salonku u Žižkovské věže. Stal jsem se členem České kosmetologické společnosti a  intenzivně pracuji na rozšíření svých kvalifikací právě v oblasti kosmetologie (vědecká kosmetika) a lektroské činnosti. Proto se můžete setkat i s ostatními členy mého týmu, skvělou kosmetičkou Taťánou Ševčíkovou ml. a emeritní celebritou neinvazivních korekcí postavy Taťánou Ševčíkovou st. Do brněnského Salonku pravidelně dojíždím.

Můžete se spolehnout, že moje zapálení trvá a že vám vždy nabídnu to nejlepší, co je na světovém kosmetickém trhu k dispozici.

Taťána Ševčíková st. (Big boss)

Uznávaná odbornice v oblastni neinvazivních korekcí postavy. Do ČR zavedla řadu technologií zaměřených na neinvazivní tvarování postavy, vymyslela řadu postupů, které jsou dnes již považovány za standard (rozšíření neinvazivní lipsukce o pressoterapii a další).

Neinvazivních zákroků provedla stovky, možná tisíce. Strávila měsíce studiem této problematiky, týdny na specializovaných kurzech, desítky hodin rozhovory s výrobci technologií a hodiny debat s lékaři nejrůznějších specializací. 

Na otázku, jak udělat klienta spokojeným odpovídá: „Upřímností a důvěrou. Jedině u vstupního pohovoru máte možnost dát klientům prostor proto, aby se rozhodli, zda mnou avizovaný efekt naplní jejich očekávání. Pokud pak víte, do čeho jdete, musíte být spokojení. Kladu opravdu důraz na to, abych odhadla efekt co nejpřesněji“.

2010

Studio KAMASLIM BRNO

zaměřeno na neinvazivní korekce postavy

2010

2013

KAMASlim & Young clinic s.r.o.

klinika estetické medicíny v Brně

2013

2017

Pánský Salonek BRNO

projekt zaměřený na péči o mužskou tvář

2017

2023

Pánský Salonek PRAHA

Ing. Jan Ševčík – specialista péče o mužskou tvář, problematickou pleť a anti-aging

Taťána Ševčíková ml. – specialista péče o mužskou tvář a neinvazivních korekcí postavy

Taťána Ševčíková st. – specialista neinvazivních korekcí postavy

2023

Taťána Ševčíková ml. (Mary Poppins)

Péči o tělo a pleť se věnuje řadu let (nepřeje si, abychom zde uváděli kolik, ale řekněme, že když začínala, napařovalo se nad hrncem). Řadu let žila v Německu, kde pronikala do tajů německé kosmetické péče, která měla v západním Německu mnohem delší tradici než u nás. Mezi její specializace patří manuální „old school“ kosmetika a masáž, anti-aging a přístrojová ošetření, pěstící kosmetika.

Její oblíbenou kosmetickou značkou je ANNEMARIE BÖRLIND. Tradiční německá kosmetická značka Annemarie Börlind byla založena v roce 1959 ve Schwarzwaldu a dnes je jednou z předních značek na německém trhu, která si své fanoušky získala již ve více než 30 zemích světa. Její zakladatelka Annemarie Lindner úspěšně využívala přírodní výtažky v péči o pleť již v padesátých letech. Od té doby její výrobky prošly jistou inovací, ale nikdy neztratily kontakt s přírodou.

Pánská kosmetika Praha - náš tým
Přejít nahoru